Odovzdávanie Iveca Daily

19.11.2019 21:52

Dobrovoľnému hasičskému zboru Kolačno bolo dňa 19.11.2019 o 15:00 h. odovzdané zásahové vozidlo Iveco Daily.

Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti štátneho tajomníka Ministerstva obrany SR Mariána Saloňa, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, riaditeľa  HaZZ v Partizánskom Rastislava Baloga, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Igora Šenitka a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha. Z ďaľších hostí bola prítomná  poslankyňa NRSR p. Janíková a p. Randziaková starostka obce Klátova Nová Ves. Po príhovore hostí si  kľúče od nového vozidla prevzala p. starostka Lýdia Petríková , ktorá vo svojom príhovore poďakovala hosťom za podporu pre rozvoj a finančné prostriedky pre dobrovoľné hasičské zbory. Poďakovala aj všetkým členom dhz za aktívnu činnosť a popriala veľa zdaru v ďaľśej práci . Nakoľko sa ministerka vnútra  p. Saková nemohla z pracovných povinností a časovej tiesne zúčastniť požiadala hostí aby odovzdali p. ministerke pozdrav a malý darček , ktorí sme jej pripravili . Na konci slávnostného aktu p. starostka pokrstila nový automobil šampanským a popriala veľa šťastných kilometrov.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

admin

Galéria k článku TU:    www.zonerama.com/Dobrovolnyhasicskyzbor-kolacno/Album/5785407